تبلیغات
حقیقت ریاضی - معرفی نرم افزار ریاضی MathGV

بهار می آید تا بگوید اگر نمی توان همیشه سبز ماند، میشود دوباره سبز شد.

محمد روحی کریمی

جستجو

 

معرفی نرم افزار ریاضی MathGV

دوشنبه 19 بهمن 1388   12:45 ق.ظ


نوع مطلب : نرم افزار ریاضی ،

MathGV یک برنامه نرم افزاری رسم نمودار تابع های ریاضی است که برای استفاده در ویندوز Xp، 2003 و ویستا طراحی شده است. این نرم افزار می تواند نمودارهای 2-بعدی، 3- بعدی، نمودارهای قطبی و پارامتری را رسم کند. این برنامه شامل هیچ گونه نرم افزار جاسوسی، ویروس و به طور کلی برنامه های مخرب برای کامپیوتر نیست.

گرک ون مولم (Greg VanMullem)، طراح این نرم افزار، بیان می کند که بعد از سالها استفاده از برنامه های ریاضی و استفاده از خط فرمان های خسته کننده، یک برنامه ریاضی با رابط دلخواه خود نوشته است. رابط نرم افزار MathGV طوری طراحی شده است که امکان تغییرات تنظیمات را در هر زمان می دهد. این طراحی یک بازخورد بصری تولید میکند که درک توابع ریاضی را ساده تر میکند. این نرم افزار به صورت منبع باز روی اینترنت قرار دارد و برای دانلود آن می توانید به این لینک مراجعه کنید.

این نرم افزار برای رسم توابع 2- بعدی، قطبی و پارامتری در سطح دبیرستان، پیش دانشگاهی و ریاضی عمومی 1 و 2 اغلب رشته های دانشگاهی، نرم افزار مناسبی است. گرچه در مقایسه با نرم افزارهای مطرح ریاضی همچون میپل و متمتیکا MathGV از دقت و قدرت بسیار کمتری برخوردار است ولی سادگی کار با آن هر دانش آموز و دانشجویی را جذب میکند. از جمله این محاسن که به سادگی کار با آن کمک کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- حجم بسیار کم آن که حدود 820K

2- MathGV احتیاجی به نصب کردن ندارد

3- سرعت بسیار زیاد آن

این نرم افزار همچنین از امتیاز منبع باز و رایگان بودن نیز سود میبرد.

این نرم افزار محدودیت هایی نیز دارد. از جمله این که برای رسم توابع 3- بعدی چندان جالب عمل نمیکند و دیگر آن که نمی توان توابع رسم شده با فرمت PDF ذخیره نمود. همچنین از آنجا که برای رسم هر نوع تابع از جمله 2- بعدی، 3- بعدی، قطبی و پارامتری باید در پنجره جداگانه عمل کرد مدیریت پنجره و همچنین امکام مقایسه کمی مشکل به نظر میرسد.

در انتها می توانید تعدادی از توابع مختلف که توسط این نرم افزار رسم و با فرمت Bmp ذخیره شده است را در این لینک ببینید.


نوشته شده توسط : محمد روحی کریمی