تبلیغات
حقیقت ریاضی - بی نظمی در دانشگاه پیام نور موج میزند!

بهار می آید تا بگوید اگر نمی توان همیشه سبز ماند، میشود دوباره سبز شد.

محمد روحی کریمی

جستجو

 

بی نظمی در دانشگاه پیام نور موج میزند!

شنبه 10 اسفند 1387   09:39 ق.ظ


نوع مطلب : نقد و بررسی ،

این خبر به نقل از سایت تابناک نقل میشود:

در حالی که اعتراض بی‌سابقه دانشجویان دانشگاه پیام نور نسبت به نحوه برگزاری امتحانات نیم‌سال نخست سال تحصیلی 88 ـ 1378 آن دانشگاه، مسئولان مربوطه را به سکوتی تأمل‌برانگیز فرو برده و هنوز پاسخ مناسبی به این اعتراضات داده نشده، مشکل جدید دانشجویان در انتخاب واحد و شهریه‌های این دانشگاه بار دیگر اعتراضاتی را برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، با توجه به این‌که در پایان ترم گذشته، شمار بسیاری از دانشجویان دانشگاه پیام نور، از نحوه نامناسب طراحی سؤالات امتحانی، استاندارد نبودن سؤالات، وجود کلید غلط در تحصیح اوراق، تغییر پیاپی و بدون اطلاع قبلی امتحانات و مدیریت ضعیف آن دانشگاه، گلایه‌هایی کرده بودند و غالبا از بی‌پاسخ ماندن این اعتراضات، شکایت داشتند، هم‌اینک با مشکلات جدیدتری روبه‌رو شده‌اند.

بنا بر این گزارش، دانشگاه پیام نور در سه سال گذشته، افزایش ظرفیت چشمگیری در پذیرش دانشجوی جدید داشته است و گزارش‌ها از تصمیم دولت در تقویت این دانشگاه در برابر دانشگاه آزاد خبر می‌داد، اما کادر آموزشی، اداری و پشتیبانی این دانشگاه، برخلاف رویه پذیرش بیشتر دانشجو، رشد خوبی نداشته و این تناسب نداشتن پذیرش و سرویس‌دهی مناسب، لطمه‌های زیادی به دانشجویان و خانواده‌های آنان وارد کرده است؛ خانواده‌ها و دانشجویانی که بیشتر از اقشار متوسط و پایین جامعه هستند.

این گزارش همچنین می‌افزاید: بسیاری از نمرات دانشجویان هنوز اعلام نشده و از ترم‌های قبل نیز هنوز نمرات تأیید‌نشده بسیاری وجود دارد؛ سیستم گلستان ـ سامانه انتخاب واحد دانشگاه ـ بر پایه ترم‌های گذشته دانشجویان اجازه انتخاب واحد می‌دهد و همین امر به بی‌عدالتی در میان دانشجویان منجر شده است.

دانشجویان این دانشگاه معتقدند، طراحان سؤالات این دانشگاه با بی‌دقتی، گاه از منابعی سؤالات را تهیه می‌کنند که پیشتر تغییر یافته، همچنین دیده می‌شود بیش از 70 درصد از پرسش‌های یک درس از 10 درصد منبع تهیه می‌شوند و هیچ نظارتی بر آن نیست.

ذکر این نکته نیز لازم است که پراکندگی دانشجویان این دانشگاه و تعداد بسیار زیاد آنان، نیازمند مسئولانی پاسخگوست تا به جای دفاع مطلق از ضعف‌ها، مشکلات پیش روی دانشجویان را بررسی کرده و صادقانه پاسخگوی گلایه‌های آنان باشند.

در پایان یادآور می‌شود، جوانان دانشجو، سرمایه‌های ارزشمند و اصلی کشور عزیزمان، نباید در کشاکش‌های اداری و نواقص مدیریتی دچار مشکلاتی شوند که تحصیل، تحقیق و پیشرفت آنان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.


نوشته شده توسط : محمد روحی کریمی