تبلیغات
حقیقت ریاضی - ریاضی 1- رشته فناوری اطلاعات (قسمت چهارم)

بهار می آید تا بگوید اگر نمی توان همیشه سبز ماند، میشود دوباره سبز شد.

محمد روحی کریمی

جستجو

 

ریاضی 1- رشته فناوری اطلاعات (قسمت چهارم)

چهارشنبه 9 بهمن 1387   05:07 ب.ظ


نوع مطلب : نمرات دانشجویان ،

 نام

نام خانوادگی 

نمره تشریحی از 10 

 مینا

ندیری 

1.61 

 شقایق

نصریان 

4.31 

 اسد

نصیری 

 مهسا

نصیری شکیب 

1.33 

 یلدا

نصریان فرد 

1.86 

 مریم

نظری قاصدلویی 

1.24 

 سمیه

نوروزی هرسین 

7.37 

 اکبر

نوری 

0.31 

 لیلا

نیامیر 

 محمد

نیکویی تهرانی 

0.75 

 فرحناز

هاشمی مردوخه 

1.36 

 سید امیر

هاشمی نژاد 

3.49 

 زینب

هروی 

1.67 

 زینب

وطن دوست میاندهی 

3.7 

 راضیه

ولی یی 

1.37 

 زهرا

یارمحمدی 

1.34 

 مائده

یحیایی مؤید 

3.87 

 اکرم

یوسفی 

1.47 

 اعظم

یوسفیان 

4.16 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمرات دانشجویان ریاضی 1 مرکز تهران در چهار قسمت آورده شد. اگر نام دانشجویی در لیست نیست به معنای آن است که من برگه وی را تصحیح نکرده ام. شما دانشجویان محترم تا آخر وقت روز 12 بهمن مهلت دارید به نمرات خود اعتراض کنید و در غیر این صورت نمرات شما روز 13 بهمن وارد لیست شده و به مرکز تحویل داده خواهد شد. بدیهی است که بعد از این تاریخ باید به طرق قانونی و از طریق مرکز به نمرات خود در مهلت معین شده اعتراض کنید. دانشجویان می توانند از طریق این وبلاگ و یا از طریق ایمیل به نمرات خود اعتراض کنند، در هنگام اعتراض حتما نام و نام خانوادگی خود را برای من بفرستید. در صورتی که میل شما هم همراه اعتراض وجود داشته باشد ریز نمرات دریافتی شما از هر سؤال و نمره کلاسی شما هم به اطلاعتان خواهد رسید.

در پایان از آقایان محمودیان و نوربخش و خانم ها ناظری ، سخندان ، عسگری و خانم آخوندی و همه افرادی که با سؤالات و تحلیل های خود به غنای کلاس افزودند کمال تشکر را دارم.

درمورد سؤالات بسیار ساده ای که در امتحان تشریحی مورد آزمون قرار گرفت، با کمال تعجب می بینیم که دانشجویان علیرغم تآکید مکرر من بر استفاده از تعریف در اثبات مشتق پذیری توابع چند ضابطه ای (دانشجوی محترم حتما به یاد دارد که تابع قدر مطلق یک تابع دو ضابطه ای است) بازهم از روش های من درآوردی و غیر اصولی استفاده کرده و به همین علت بسیاری از دانشجویان به راحتی نمره از دست داده اند.

سؤال 3 که عینا در کلاس درس حل شده بود و یک دایره در سمت راست محور پی دوم بود بازهم توسط دانشجویان حل نشد تا 2  نمره دیگر هم از کف آنها برود. میانگین نمره دریافتی دانشجویان از این سؤال 0.117 است که تقریبا صفر است. برای دانشجویانی که با میپل تمرینهای قطبی را حل کرده بودند این سؤال حذف و نمره آن روی بقیه سؤالات پخش شد. اما صد افسوس که بقیه سؤالات هم دست کمی از این سؤال ندارد.

در مورد سؤال چهارم که در جلسه آخر علیرغم حال بسیار بد خودم بارها روی فرمول آن تأکید کرده بودم، دیدم که تعداد بسیار بسیاری از دانشجویان حتی فرمول کتاب را هم حفظ نکرده و فرمول را به شکل های عجیب و غریب نوشته اند.

اما تیر خلاص این سؤالات که دو انتگرال بسیار ساده بود که در تمام طول برگزاری امتحانات ریاضی 1 هیچ انتگرالی ساده تر از این دو انتگرال داده نشده بود. یکی از آنها که یک انتگرال کلاسیک ریاضی است که در همه کلاس ها و کتاب ها حل شده است و صد افسوس که میانگین دریافتی دانشجویان من از این انتگرال 0.224 نمره بوده است. یکی از دانشجویان برای من نوشته است که سه ترم است که این درس را گفته و هر بار افتاده است، چگونه ممکن است کسی که سه بار این کتاب را خوانده باشد هنوز انتگرال های به این سادگی که مثال های کتاب هستند را نتوانسته جواب بدهد.  انتگرال دوم که جای خود دارد یک تغییر متغییر ساده جواب سؤال بود.

 


نوشته شده توسط : محمد روحی کریمی